tel: +48 790 331 828 / [email protected]

REPORTAŻE O REPATRIANTACH

 

W ramach projektu „ABC repatrianta” przygotowano materiały audiowizualne o repatriacji w Polsce. Przedstawiamy dwa reportaże o dobrych praktykach związanych z repatriacją oraz adaptacją kazachstańskich Polaków w Polsce, a także film instruktażowy o zmianach prawnych w procedurze otrzymywania Karty Polaka.

 

Zapraszamy do obejrzenia reportażu o repatriantach w Łodzi. W filmie przedstawiono procedurę repatriacyjną z dwóch perspektyw – ze strony repatriantów przyjeżdżających do Polski oraz ze strony pracowników urzędu, współpracujących z repatriantami.

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z reportażem o repatriantach w Gliwicach. Z filmu można dowiedzieć się jak wygląda współpraca repatriantów z miejscowymi przedsiębiorcami. Reportaż przedstawia szanse jakie niesie repatriacja w obszarze rozwoju miejscowej gospodarki.

 

 

Przedstawimy film instruktażowy o Karcie Polaka. W materiale pokazano wszystkie najistotniejsze zmiany w procedurze aplikowania o Kartę Polaka oraz przedstawiono korzyści jakie niesie ten dokument Polakom urodzonym poza granicami kraju.

 

 

Projekt „ABC repatrianta” był realizowany przez Instytut Wschodnich Inicjatyw dzięki dofinansowaniu Kancelarii Senatu RP w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za Granicą.